otsikko-2.jpg

Suomen Painiliitto ry
Radiokatu 20,
00240 Helsinki
info@painiliitto.net

feed icon 14x14 RSS syöte

toteutus Isoweli

VeteranWCh Seinajoki 2016Suomen iskukykyinen joukkue veteraanien MM-kisoihin Seinäjoelle on nimetty.

Suomen joukkue / Kisoihin ilmoittautuneet / Kisajärjestäjien nettisivut

UWW:n kisasivut (tulospalvelu + livestream)

Suomalaisten ottelut

Su 25.9.

A/63 kg
Marko Uusikangas - Niklas Arttonen SWE 0-8
Marko - Milan Maric SRB 0-8

Markon sijoitus 3. Onnea!



A/69 kg
Raimo Lehto - Andrejs Drozdovs LAT 2-12
Juha Tuuri - Daniel Hartvig SWE 2-0
Juha - Ruslan Shogenov RUS 2-4
Pronssiottelu: Juha - Ovik Navasardian RUS 4-0
Pronssiottelu: Raimo - Ianosh Ogly RUS 0-8

Juhan sijoitus 3. Onnea!
Raimon sijoitus 5.



A/76 kg
tasaus: Antti Rasinkangas - Lachezar Stoyanov BUL 2-1
Antti - Jimmy Samuelsson SWE 0-12
Pronssiottelu: Antti - Fabrizio Faraglia ITA 3-0

Antin sijoitus 3. Onnea!



A/85 kg
Hannu-Pekka Kattelmäki - Veli-Pekka Pihlajamäki 6-2
Jani Lauttanen - Levon Geghamyan ARM 0-10
Hannu-Pekka - Michael Meierhofer GER 2-1
Pronssiottelu: Veli-Pekka - Michael Meierhofer GER sh. (0-8)
Pronssiottelu: Jani - Mammad Aliyev AZE luov.v.
Finaali: Hannu-Pekka - Levon Geghamyan ARM luov.h.

Hannun sijoitus 2. Onnea!
Janin sijoitus 3. Onnea!
Veli-Pekan sijoitus 5.

A/97 kg
Markus Koivisto - Omid Mosavi SWE 0-1

Markuksen sijoitus 3. Onnea!



A/130 kg
Sami Ilvesoksa - Tekin Halil TUR 5-4
Sami - Johan Heimbrand SWE 3-2
Sami - Eddy Bengtsson SWE sh (0-5)
Sami - Tamaz Gogelia GEO 6-3

Samin sijoitus 2. Onnea!



F/130 kg
Martti Mäki-Hakola - Janusz Zurawski POL 0-8
Martti - Dane Krneta CRO 0-9

Martin sijoitus 3. Onnea!



G/63 kg
Jaakko Harja - Victor Chirkov RUS sh. (1-8)
Jaakko - Velimir Ivetic SRB luov.v.

Jaakon sijoitus 2. Onnea!



G/69 kg
Veikko Timo - Peter Szalay HUN 5-0
Veikko - Konstantin Buzulin RUS 1-1

Veikon sijoitus 1. Onnea!



La 24.9.

B/58 kg
Tero Katajisto - Karimzhon Kazakov RUS 0-1
Tero - Ersin Basar TUR sv (6-0)
Tero - Cedric Fromageot FRA 9-0

Teron sijoitus 2. Onnea!



B/69 kg
tasaus: Matti Oivio - Osman Karaman TUR sv (6-0)
Matti - Jozsef Hamzok HUN 8-4
Finaali: Matti - Robin Christensen NOR 8-0

Matin sijoitus 1. Onnea!



B/76 kg
Mika Paananen - Johan Hedberg SWE 0-8
Jani Ala-Luhtala - Jacob Hey USA 9-6
Toni Kröger - Sergey Ezovskii RUS 0-9
Sohran Golbakhi - Matteo Girogini ITA 6-1
Jani - Sergey Ezovskii RUS  0-4
Sohrab - Johan Hedberg SWE 2-9
Pronssiottelu: Mika - Sohrab sv. (8-0)
Pronssiottelu: Toni - Jani 8-0

Mikan sijoitus 3. Onnea!
Tonin sijoitus 3. Onnea!
Janin sijoitus 5.
Sohrabin sijoitus 5.

B/85 kg
tasaus: Juha Pajunen - Badri Antadze GEO 1-10

Juhan sijoitus 7.

B/97 kg
Jarno Kuusela - Krzysztof Domarus POL 5-8

Jarnon sijoitus 7.

E/58 kg
Jarmo Niskakangas - Hannu Kumpulainen 5-0
Jarmo  - Mark Levasseur USA 4-4
Hannu - Tulegen Bertayev KAZ 8-9
Jarmo - Tulegen Bertayev KAZ 3-0
Hannu - Mark Levasseur USA 0-8

Jarmon sijoitus 1. Onnea!
Hannun sijoitus 4.

E/69 kg
Arto Haukijärvi - Nikolaj Ilkevich LTU sh. (0-5)

Arton sijoitus 8.

E/97 kg
Ahti Kettunen - Frank Philipp GER 4-2
Ahti - Mirosleaw Wieczorkiewicz POL 2-6
Ahti - Bernd Holzapfel GER 2-1

Ahtin sijoitus 2. Onnea!

E/130 kg
tasaus: Harri Niemi - Abdulla Zabakov KAZ sh (0-6)
Harri - Dane Simic CRO sh. (0-4)

Harrin sijoitus 5.

Pe 23.9.

C/58 kg
Finaali: Rainer Kettunen - Mika Tegelberg SWE 10-1

Rainerin sijoitus 1. Onnea!



C/63 kg
tasaus: Terho Kettunen - O. Navasardian RUS 4-1
Terho - A. Yildirim TUR 4-3
Finaali: Terho - S. Margic CRO 11-2

Terhon sijoitus 1. Onnea!



C/69 kg
tasaus: Petri Kaunisto - S. Voros HUN sh. (4-10)
Kimmo Tolsa - G. Matyas HUN 0-2

Petrin sijoitus 9.
Kimmon sijoitus 10.

C/85 kg
tasaus: Jukka Lehtinen - M. Dalsbotten NOR 1-10

Jukan sijoitus 9.

C/97 kg
Jussi Ketonen - Carl Alm SWE 3-0
Jussi - Dmitrii Safronov RUS 4-3
Jussi - Palle Brink DEN 5-0
Jussi - Zeljko Jovisic SRB 0-2

Jussin sijoitus 2. Onnea!



C/130 kg
Ari Vatja - Pal Turak TUR 8-0
Ari - Anton Mayr GER 8-0
Ari - Ferenc Nedbalek HUN sh. (0-4)

Arin sijoitus 4.

D/85 kg
Jorma Niemi - Matti Moisala sv.
Kari Kulmala - A. Eckert sh.
Jorma - A. Eckert GER sh.
Pronssiottelu: Kari Kulmala - Jorma Niemi sv. (4-0)

Jorman sijoitus 3. Onnea!
Karin sijoitus 5.
Matin sijoitus 8.


D/97 kg
Pertti Kaisalmi - Toni Hannula sv
Finaali: Toni - Y. Dyukov RUS 4-2

Tonin sijoitus 1. Onnea!
Pertin sijoitus 3. Onnea!



D/130 kg
Juha Mikkonen - Ferenc Kiraly 0-9
Juha - Sergej Kudriavtsev BLR 9-6
Juha - Rovshan Ismyilkhanli AZE sh. (0-4)
Juha - Andrzej Wronski POL sh. (0-8)

Juhan sijoitus 4.


Ohjelma:

Lääkärintarkastukset ja punnitukset:

  • Torstaina 22.9. klo 16: ikäluokat C ja D
  • Perjantaina 23.9. klo 16: ikäluokat B ja E
  • Lauantaina 24.9. klo 16: ikäluokat A, F ja G

Kilpailut:

  • Perjantaina 23.9. klo 10 ja 18: ikäluokat C ja D
  • Lauantaina 24.9. klo 10 ja 18: ikäluokat B ja E
  • Sunnuntaina 25.9. klo 10 ja 18: ikäluokat A, F ja G

Ohjelma englanniksi

Huomioitavaa. Passi oltava mukana lääkärintarkastuksessa ja punnituksessa!

 

*****

UWW:n tekemän päätöksen mukaisesti myös veteraanien on hankittava UWW-lisenssinsä etukäteen. Aiemmasta poiketen siis lisenssiä ei myydä enää kisapaikalla. Tämä koskee Veteraanien MM-kisoja syyskuussa Seinäjoella (kr) ja lokakuussa Puolassa (vp).

Lisenssiä varten tarvitaan:

  • valokuva
  • kopio voimassa olevasta passista (henkilötietoaukeama)

Toimita nämä postitse, sähköpostilla tai kuvaviestillä Painiliittoon 15.8.2016 mennessä.

Toimitusosoitteet:

Lisenssi tilataan kun maksu (100 euroa) näkyy Painiliiton tilillä. Tilinumero: FI54 1400 3000 1080 41 (merkitse viestikenttään Veteraanilisenssi ja oma nimesi). Mikäli haluat erillisen laskun, pyydä sitä erikseen.

Myös Painiliiton veteraanilisenssi 2016 pitää jokaisella olla maksettuna ennen kisoja.