otsikko-2.jpg

Suomen Painiliitto ry
Radiokatu 20,
00240 Helsinki
info@painiliitto.net

feed icon 14x14 RSS syöte

toteutus Isoweli

Kadettien EM-kilpailut painitaan Tukholman eteläpuolella sijaitsevassa Huddingessa 19. - 24.7.2016.

Kisajärjestäjien sivut / UWW:n sivut / kisojen ohjelma

Suomalaisten ottelut

Su 24.7.

63 kg
Joni Komppa - Justin Pothuizen NED 7-0
(C/854) Joni - Ismail Gun TUR 0-4

Joni odottaa mahdollisia keräilyjä.


La 23.7.


42 kg
Tino Ojala - Vladyslav Kuzko UKR 0-7
keräily: Tino - Manuel Stoica ROM 0-8

Tinon sijoitus 19.

50 kg
tasausottelu: Arttu Hakala - Dejan Petrovic SRB sh (4-4)

Artun sijoitus 17.

58 kg
Jussi Autio - Beka Beshidze GEO 1-7
Kalle Starck - Famil Shuhazae RUS 0-8

Jussin sijoitus 29.
Kallen sijoitus 34.

69 kg
Otto Ketonen - Ulvu Ganizade AZE 0-8

Oton sijoitus 31.

85 kg
tasausottelu: Ville Salo - Filip Radev BUL 5-0
Ville - Pavel Atamanau BLR 8-0
1/4-finaali: Ville - Markus Ragginger AUT 3-5
keräily: Botond Kismoni HUN - Ville 2-1

Juho Pahikainen - Aleksandr Komarov RUS 0-10
keräily: Juho - Alex Szoke HUN 4-2
PRONSSIOTTELU (B/716): Juho - Stanislav Pseunov RUS 0-8

Juhon sijoitus 5.


To 21.7.

43 kg (14 os.)
tasausottelu: Taru Vainionpää - Daria Khvostova RUS 0-7
keräilyottelu: Taru - Nikoletta Molnar HUN 2-2
pronssiottelu: Taru - Stefania-Claudia Priceputu ROM sh 2.42 (0-8)

Tarun sijoitus 5.

Ti 19.7.

50 kg (26 os.)
tasausottelu: Arttu Hakala - Svajunas Sakys LTU 4-3
Arttu - Harutyun Manukyan ARM 0-11

Artun sijoitus 13.

69 kg (33 os.)
Niko Gardemeister - Giorgi Bregvadze GEO sh. 1.54 (0-10)

Nikon sijoitus 33.

Suomen joukkue kisoissa / joukkuekutsu (sis. lentoaikataulut):

Vapaapaini 19. - 20.7.
50 kg: Arttu Hakala VVV (19.7.)
69 kg: Niko Gardemeister KoPa (19.7.)

valmentaja: Anvar Suviniitty

Naispaini 21. - 22.7.
43 kg: Taru Vainionpää KuKu (21.7.)

valmentaja: Ville Pasanen

Kr.room. paini 23. - 24.7.
42 kg: Tino Ojala Haka (23.7.)
50 kg: Arttu Hakala VVV (23.7.)
54 kg: Elias Salmela LaLu (24.6.) Elias on sairastunut eikä voi osallistua kisoihin.
58 kg: Jussi Autio SPM ja Kalle Starck YTK (23.7.)
63 kg: Joni Komppa SPM (24.7.)
69 kg: Otto Ketonen IK (23.7.)
85 kg: Juho Pahikainen HaHe ja Ville Salo TaVo (23.7.)

valmentaja: Marko Asell

tuomari: Joonas Hietala