otsikko-2.jpg

Suomen Painiliitto ry
Radiokatu 20,
00240 Helsinki
info@painiliitto.net

feed icon 14x14 RSS syöte

toteutus Isoweli

Veteraanien MM-kilpailut pidetään Bulgarian Plovdivissa 10. - 15.10.2017

UWW:n kisasivut

Suomalaisten ottelut

14.10.

D/88 kg vp
tasaus: Jarmo Söderholm - Alexandr Derivolcov MDA 0-6

Jarmon sijoitus 12.

12.10.

A/78 kg
Antti Rasinkangas - Mammad Aliyev AZE 0-4
Jani Syrjänen - Magnus Sonne Hartvig SWE 0-1

Janin sijoitus 10. Antin 12.


11.10.

C/62 kg
tasaus: Kai Koivunen - Joseph Raia Jr USA 2-6

Kain sijoitus 6.

C/130 kg
tasaus: Ari Vatja - Thomas Summ GER 0-8
pronssiottelu: Ari - George Porter USA sh 0,52 (4-5)

Arin sijoitus 5.

D/70 kg
Kimmo Tolsa - John Laurenzi USA 5-2
Kimmo - Lars Dahl SWE sh. 0,59
pronssiottelu: Kimmo - Halil Oz TUR 2-3

Kimmon sijoitus 5.

D/88 kg
Matti Moisala - Manouchehr Mohammadirad IRI 4-4
Jorma Niemi - Jeffrey Anderson USA 1-0
Matti - Gyozo Lakatos HUN 0-1
Jorma - Gennadi Ovdin RUS 0-5 luov.
pronssiottelu: Jorma - Iurii Kantorshchik RUS 0-5 luov.

Matin sijoitus 3.
Jorman sijoitus 5.

D/100 kg
Toni Hannula - Frank Drescher 8-0
Toni - Detlef John GER 0-8
pronssiottelu: Toni - Igor Ragulin KAZ ypv. 8-0 (1,35)

Tonin sijoitus 3.

10.10.

B-70 kg:
Constantin Borascu ROU - Raimo Lehto 8-0
keräily: Andrew Patrick RSA - Lehto 6-3

Lehdon sijoitus 7.

B-78 kg:
Johan Hedberg SWE - Sohrab Golbakhi 5-0
Badri Antadze GEO - Juha Pajunen 8-0
keräily: Purevbayar Choijilsuren MGL - Pajunen 5-2

Pajusen sijoitus 10., Golbakhin sijoitus 13.

B-88 kg:
Bahadir Karamanli TUR - Jani Lauttanen 4-1

Lauttasen sijoitus 10.

B-130 kg:
1. kierros: Ivan Matekovic CRO - Janne Haarakangas 3-0
2. kierros: Ulaanbaatar Munkhbayar MGL - Haarakangas 8-0
3. kierros: Haarakangas - Narender Singh 5-0 disk
4. kierros: Haarakangas - Bahaaldin Karimzadeh IRI 5-0 disk

Haarakankaan sijoitus 3.

E-88 kg:
Vladimir Bezverkhii RUS - Ahti Kettunen 2-0

Kettusen sijoitus 13.

*****


Suomea kisoissa edustaa seuraava joukkue:

A (35-40v) - kisapäivä 12.10.
78 kg: Antti Rasinkangas MuVo
78 kg: Jani Syrjänen VoVi

B  (41-45v) - kisapäivä 10.10.
70 kg: Raimo Lehto VUV
78 kg: Sohrab Golbakhi HeTa
78 kg: Juha Pajunen Pyry
88 kg: Jani Lauttanen JPI
130 kg: Janne Haarakangas MuVo

C (46-50v) - kisapäivä 11.10.
62 kg: Kai Koivunen HWJ
130 kg: Ari Vatja EPM

D (51-55v) - kisapäivä kr 11.10., vp 14.10.
70 kg: Kimmo Tolsa KPM
88 kg: Matti Moisala MuVo
88 kg: Jorma Niemi HPM
88 kg: Jarmo Söderholm KPM (vp)
100 kg: Toni Hannula MuVo

E (56-60v) - kisapäivä 10.10.
88 kg: Ahti Kettunen OP

Valmentajat: Tapio Sipilä, Sami Suoaho, Veijo Vesterinen ja Antti Mäkelä
Tuomari: Kirsi Kylmäniemi