otsikko-2.jpg

Suomen Painiliitto ry
Valimotie 10
00380 Helsinki
info@painiliitto.net

feed icon 14x14 RSS syöte

toteutus Isoweli

U23 MM-kilpailut painitaan 21. - 26.11.2017 Puolan Bydgoszczissa.

UWW:n kisasivut

Kierrosten kohdalla on videolinkit otteluihin.

Su 26.11.

74 kg (25 os.)
1/8 (A/481): Henri Selenius - Samy Moustafa EGY sv. 0,56
1/4 (C/555): Henri - Engin Ismail BUL 2-4

Henrin sijoitus 9.

La 25.11.

125 kg (17 os.)
1/8: Jere Heino - Lkhagvagerel Munkhtur MGL 10-12
1/4: Jere - Amin Hossein Taheri IRI 0-8

Jeren sijoitus 8.

To 23.11.

63 kg (17 os.)
1/8: Petra Olli - Braxton Stone CAN 7-10
keräily: Petra - Luzie Manzke GER sh. 3,53 (3-6)

Petran sijoitus 10.

Ke 22.11.

59 kg (22 os.)
1/8: Lauri Mähönen - Sakit Guliyev AZE 0-5

Laurin sijoitus 18.

66 kg (25 os.)
1/8: Rami Syrjä - Shmagi Bolkvadze GEO 2-4
keräily: Rami - Gaoquan Zhang CHN 1-9

Ramin sijoitus 14.

80 kg (21 os.)
tasaus: Vili Ropponen - Zarko Dickov SRB 9-0
1/8: Ropponen - Bachir Sidazara ALG 3-5

Vilin sijoitus 8.

130 kg (22 os.)
1/8: Konsta Mäenpää - Artur Vititin EST 2-8

Konstan sijoitus 16.

Ti 21.11.

71 kg (22 os.)
1/8: Matias Lipasti - Nicolas Christen SUI 6-1
1/4: Matias - Fritsch HUN 0-5
keräily: Matias - Rinat Akhmedov RUS 0-6

Matiaksen sijoitus 11.

75 kg (25 os.)
tasaus: Tero Halmesmäki - Ridong Zhang CHN 2-0
1/8: Tero - Zoltan Levai HUN 1-6

Teron sijoitus 12.

85 kg (25 os.)
1/8: Toni Metsomäki - Adem Boudjemline ALG 6-3
1/4: Toni - Emil Sandahl SWE 6-1
1/2: Toni - Ivan Huklek CRO sh. 1,23 (2-4)
PRONSSIOTTELU: Toni - Ruslan Mahomedov UKR 8-1

TONIN SIJOITUS 3. ONNEA!



98 kg (23 os.)
1/8: Elias Kuosmanen - Michail Iosifidis GRE 7-2
1/4: Elias - Orkhan Nuriyev AZE sv. 5,56 (6-2)
1/2: Elias - Fatih Bascoy TUR 3-1
FINAALI: Elias - Aleksandr Golovin RUS 3-5

ELIAKSEN SIJOITUS 2. ONNEA!



Suomen joukkueen kisapäivät / joukkuekutsu:

Ti 21.11. kr.room. paini
71 kg Matias Lipasti
75 kg Tero Halmesmäki
85 kg Toni Metsomäki
98 kg Elias Kuosmanen

Ke 22.11. kr.room. paini
59 kg Lauri Mähönen
66 kg Rami Syrjä
80 kg Vili Ropponen
130 kg Konsta Mäenpää

To 23.11. naispaini
63 kg Petra Olli

La 25.11. vapaapaini
125 kg Jere Heino

Su 26.11. vapaapaini
74 kg Henri Selenius