otsikko-1.jpg

Suomen Painiliitto ry
Valimotie 10
00380 Helsinki
info@painiliitto.net

feed icon 14x14 RSS syöte

toteutus Isoweli
Aluepäällikkö Matti Mäki-Töyli
+358 44 278 3419
m.makitoyli@gmail.com
   
Aluevalmentajat Kr.room. paini
Ville Pasanen
040 568 7235
ville.pasanen@kuortane.com

Juha Tuuri
040 543 7270
juha@tuurisport.fi


Vapaapaini
Antti Setälä
+358 40 563 6396

Ari Kortehisto
+358 50 599 1471

Vapaapaini ja naiset
Kari Salmi
+358 50 521 8713
   
Tuomarivalmentajat Jaakko Talvitie
+358 40 765 3410
jaakko.talvitie@poliisi.fi

Matti Mäki-Töyli

Tapahtumat 2019

Alueleirit





Seurat


Alavuden Urheilijat

Hannu Putula

040 510 5965
hannu.putula@proagria.fi

Harjoituspaikka: Kunto-Lutra

Harjun Woima Jyväskylä

Toni Puukari

040 54 1275
hwj@harjunwoima.fi / toni-puukari@hotmail.com

Harjoituspaikat: Woimanpesä, Kangasvuorentie 32, Jyväskylä, Keski-Palokan koulu,
Vaajakosken liikuntahallin voimailusali

Ilmajoen Kisailijat Jussi Ketonen

0400 581 480
kessi.ketonen@gmail.com

Harjoituspaikka: Ilmajoki-halli

Inhan Taimi Kimmo Kiikkala

040 587 2160
kimmoke2@luukku.com

Harjoituspaikka: Inhankosken koulu

Jalasjärven Jalas Markku Hietikko

0400 763 173
markku.hietikko@netikka.fi

Harjoituspaikka: Jalasjärven Kuplahalli

Jyvässeudun Paini-Ässät

Hannu Kiminkinen

0500 279 926
hannu.kiminkinen@co.inet.fi

Harjoituspaikka: Kuokkalan Graniitti

Jämsänkosken Jyry Pekka Koljander

040 726 9283
pekka.koljander@pp.inet.fi

Harjoituspaikka:

Kauhajoen Karhu Harri Kontio

050 596 2916
harri.kontio@hkontio.fi

Harjoituspaikka:

Kuortaneen Kunto

Ville Pasanen

040 568 7235
ville.pasanen@kuortane.com 

Harjoituspaikka: Kuortaneen Urheiluopisto
- kilparyhmä ma-ti-to klo 17-19
- painikoulu ke 18:30-19:30
- nallepaini ke 17:30-18:15
- kuntopaini ma 19:30-20:45

Kyrön Voima

Mika Häkki

mikailmari@gmail.com
040 748 1793

Harjoituspaikka: Knaapilantie 8, Isokyrö,
ti 18.45-20, to 17.45-19

Kälviän Tarmo

Jouko Salmela

jouko.salmela@edu.kokkola.fi
040 581 4090

Harjoituspaikka: Ahertajantie 14, Kokkola

Laihian Luja Toni Kurunsaari

0400 924 062
toni.kurunsaari@gmail.com

Harjoituspaikka: Laihian Keskuskoulun liikuntasali

Lappajärven Veikot Hannu Uusimäki

040 867 8652
hannu.uusimaki@gmail.com

Harjoituspaikka: Järviseudun ammatti-instituutin voimailutilat

Lapuan Virkiä Tuomo Laurila

0500 565 047
virkia.paini@gmail.com

Harjoituspaikka: Lapuan Urheilutalo ma, ke ja pe 16.30-18 ja 18-20

Muuramen Yritys Ari Hakanen

040 762 7663
maerkuz@hotmail.com

Harjoituspaikka: Muuramen kulttuurikeskus ma 17-18.30, ti 17-18.15, pe 17-20

Nurmon Jymy Markus Koivisto

044 333 7430
markuskoivisto@suomi24.fi

Harjoituspaikka: Nurmo-halli

Perhon Kiri Matti Louhula

044 725 0655
matti.louhula@kpedu.fi

Harjoituspaikka:

Peräseinäjoen Toive Pekka Ahtiainen

040 706 2776
painipedot@hotmail.com

Harjoituspaikka: Ritola-hallin painisali

Seinäjoen Paini-Miehet Marko Autio

050 376 0501
marko.autio@seinajoki.fi

Harjoituspaikka: Urheilutalo

Suolahden Urho Timo Pitkänen

040 735 8210
timoheikki.pitkanen@gmail.com

Harjoituspaikka: Voimailutalo
- enemmän painineet ti 17-19 ja to 18-19
- aloittelijat to 17-18

Teuvan Rivakka Anu Kuusisto

050 540 7586
anukuusisto@hotmail.com

Harjoituspaikka:

Vaajakosken Kuohu Mika Suhonen

0400 159 434
mika.suho@gmail.com

Harjoituspaikka: Vaajakosken liikuntahallin painisali

Vaasan Toverit Harri Vallin

0400 809 352
vallin.harri@gmail.com

Harjoituspaikka: Teeriniemen väestösuojan painisali

Vaasan Voima-Veikot Johan Lundström

040 736 2158
johan.lundstrom@wartsila.com 

Harjoituspaikka: Teeriniemen väestösuojan painisali

Vieskan Voima Lasse Vehmas

040 732 1697
lasse.vehmas@kotinet.com

Harjoituspaikka: Suvannon painisali

Vähänkyrön Viesti Marko Haapamäki

050 550 6465
marko.haapamaki@elisanet.fi

Harjoituspaikka:

Ylistaron Kilpa-Veljet Annina Rintamäki

041 435 8803
annina.rintamaki@netikka.fi

Harjoituspaikka: Ylistaron yläkoulu, Kaukolanraitti 50

Äänekosken Huima Eila Pasanen

040 832 9459
eila.pasanen@msn.com

Harjoituspaikka: Liikuntatalo Äänekoski, isommilla myös HWJ ja VaaKu