otsikko-2.jpg

Suomen Painiliitto ry
Radiokatu 20,
00240 Helsinki
info@painiliitto.net

feed icon 14x14 RSS syöte

toteutus Isoweli
Aluepäällikkö Matti Mäki-Töyli
+358 44 278 3419
m.makitoyli@gmail.com
   
Aluevalmentajat Kr.room. paini
Ville Pasanen
040 568 7235
ville.pasanen@student.kuortane.com

Juha Tuuri
040 543 7270
juha@tuurisport.fi


Vapaapaini
Antti Setälä
+358 40 563 6396

Ari Kortehisto
+358 50 599 1471

Vapaapaini ja naiset
Kari Salmi
+358 50 521 8713
   
Tuomarivalmentajat Jaakko Talvitie
+358 40 765 3410
jaakko.talvitie@poliisi.fi

Matti Mäki-Töyli

Tapahtumat 2017

Alueleirit Kuortaneen Urheiluopistolla (alustavat)

14. - 15.04. (pääsiäinen) kr.room.
06. - 07.05. kr.room.
07. - 08.10. vapaa / kr.room.
02. - 03.12. vapaa / kr.room.

Leirit kaikille alueen painijoille avoimia, seuravalmentajan harkinnan mukaan. Hintataso leireillä n. 60 e (+-10 e).

Ohjelmarunko

1. pv
10-12 paini
lounas
15.30-17.30 paini
päivällinen
19.30-21 oheinen
iltapala

2. pv
aamupala
9-11 paini
lounas
13-14.30 paini
kotimatka


Seurat


Alavuden Urheilijat Hannu Putula
Ourannevantie 169
63400 ALAVUS as
040 510 5965
hannu.putula@proagria.fi
Harjoituspaikka: Kunto-Lutra

Harjun Woima Jyväskylä Antti Teppo
Oravanmarjakuja 8 A 2
40320 JYVÄSKYLÄ
040 315 4058
hwj@harjunwoima.fi / teppo.antti@gmail.com
Harjoituspaikka: Woimanpesä, Kangasvuorentie 32, Jyväskylä

Ilmajoen Kisailijat Jussi Ketonen
Kivenhakkaajantie 15
60800 ILMAJOKI
0400 581 480
kessi.ketonen@gmail.com
Harjoituspaikka: Ilmajoki-halli

Inhan Taimi Seppo Kaukola
Ruukintie 25 B 8
63910 INHAN TEHTAAT
040 501 8567
seppo.kaukola@pp1.inet.fi
Harjoituspaikka: Entinen Inhan aseman koulu

Jalasjärven Jalas Markku Hietikko
Riskunmäentie 148
61230 LUOPA
0400 763 173
markku.hietikko@netikka.fi
Harjoituspaikka: Jalasjärven Kuplahalli

Jyvässeudun Paini-Ässät

Hannu Kiminkinen
0500 279 926
hannu.kiminkinen@co.inet.fi
Harjoituspaikka: Kuokkalan Graniitti

Jämsänkosken Jyry Pekka Koljander
Kotikuja 8
42300 JÄMSÄNKOSKI
040 726 9283
pekka.koljander@pp.inet.fi
Harjoituspaikka:

Kauhajoen Karhu Harri Kontio
Hangaskyläntie 648
61820 KAINASTO
050 596 2916
harri.kontio@hkontio.fi
Harjoituspaikka:

Kuortaneen Kunto

Jussi Ala-Honkola
Länsirannantie 850
63130 MÄYRY
0400 257 658
jussi.ala-honkola@are.fi
Harjoituspaikat: Kuortaneen Urheiluopisto painikoulu ke 18-19
Urheilulukio: ma 18.30-20, ti 10-11.30 ja 16.30-19, to 10-11.30 ja 17-19,
pe 10-11.30

Kyrön Voima

Mika Häkki
Kolhontie 14
66440 TERVAJOKI
mikailmari@gmail.com
040 748 1793
Harjoituspaikka: Knaapilantie 8, Isokyrö,
ti 18.45-20, to 17.45-19

Kälviän Tarmo

Jouko Salmela
jouko.salmela@edu.kokkola.fi
040 581 4090
Harjoituspaikka: Aherruksentie 10, Kälviä

Laihian Luja Toni Kurunsaari
Metsontie 39
66400 LAIHIA
0400 924 062
toni.kurunsaari@gmail.com
Harjoituspaikka: Laihian Keskuskoulun liikuntasali

Lappajärven Veikot Hannu Uusimäki
Luomalantie 129
62660 ITÄKYLÄ
040 867 8652
hannu.uusimaki@gmail.com
Harjoituspaikka: Järviseudun ammatti-instituutin voimailutilat

Lapuan Virkiä Tuomo Laurila
Niskalenkki
62100 LAPUA
0500 565 047
virkia.paini@gmail.com
Harjoituspaikka: Lapuan Urheilutalo ma, ke ja pe 16.30-18 ja 18-20

Muuramen Yritys Ari Hakanen
Pitkäläntie 3
40950 MUURAME
040 762 7663
maerkuz@hotmail.com
Harjoituspaikka: Muuramen kulttuurikeskus ma 17-18.30, ti 17-18.15, pe 17-20

Nurmon Jymy Markus Koivisto
Helinänkatu 3
60510 HYLLYKALLIO
044 333 7430
markuskoivisto@suomi24.fi
Harjoituspaikka: Nurmo-halli

Perhon Kiri Matti Louhula
Hietaniementie 337
69950 PERHO
044 725 0655
matti.louhula@kpedu.fi
Harjoituspaikka:

Peräseinäjoen Toive Pekka Ahtiainen
Sydänmaantie 2
61100 PERÄSEINÄJOKI
040 706 2776
painipedot@hotmail.com
Harjoituspaikka: Ritola-hallin painisali

Seinäjoen Paini-Miehet Mikko Saranpää
Kytökuja 12 B
60320 SEINÄJOKI
050 384 1167
mikko.saranpaa@valio.fi
Harjoituspaikka: Urheilutalo

Suolahden Urho Ismo Malinen
Keiteleentie 9 B 10
44200 SUOLAHTI
050 541 7938
ismo.malinen@netti.fi
Harjoituspaikka: Voimailutalo

Teuvan Rivakka Mikkiläntie 3
64700 Teuva
050 368 9270
Harjoituspaikka:

Vaajakosken Kuohu Mika Suhonen
Hohontie 3 C 9
41400 LIEVESTUORE
0400 159 434
mika.suho@gmail.com
Harjoituspaikka: Vaajakosken liikuntahallin painisali

Vaasan Toverit Harri Vallin
Sundomintie 194 B
65410 SUNDOM
0400 809 352
vallin.harri@gmail.com
Harjoituspaikka: Teeriniemen väestösuojan painisali

Vaasan Voima-Veikot Johan Lundström
Rastaankuja 1
65230 VAASA
040 736 2158
vaasanvoimaveikot@gmail.com
Harjoituspaikka: Teeriniemen väestösuojan painisali

Vieskan Voima Lasse Vehmas
Aisakorventie 3 A 3
84100 YLIVIESKA
040 732 1697
lasse.vehmas@kotinet.com
Harjoituspaikka: Suvannon painisali

Vähänkyrön Viesti Marko Haapamäki
Rekipellontie 382
66600 VÖYRI
050 550 6465
marko.haapamaki@elisanet.fi
Harjoituspaikka:

Ylistaron Kilpa-Veljet Kirsi Ojala
Vasunmäantie 75
62100 LAPUA
050 326 6043
ykvpaini45@gmail.com
Harjoituspaikka: Kärkimäen painikämppä

Äänekosken Huima Marko Puukari
Pakokankaantie 25
44100 ÄÄNEKOSKI
040 521 6248
marko.puukari@pp.inet.fi
Harjoituspaikka: