otsikko-1.jpg
Päiväys
Kilpailu    
Järjestäjä  
  PAINIJAN KISAMENESTYS 2017
         
Lokakuu        
15 TUL:n mestaruuskilpailut, vp   Porvoon Weikot  
10-15 VMM-kilpailut   Plovdiv, Bulgaria  
7 Luoman Oy Cup   Ylistaron Kilpa-Veljet  
7 Finlandia Freestyle Cup 4/4   Hyvinkään Painiklubi  
         
Syyskuu        
30 VUV:n ikäkausikilpailut   Voikkaan Urheilu-Veikot  
30 OP-turnaus   Ilmajoen Kisailijat  
29-1.10. Pohjoismainen nuorisoturnaus   Helsinki  
23 Ikäkausikilpailut (Nublust Nabiks)   Järvenpään Voimailijat  
18-23 CISM painin MM-kilpailut   Klaidepa, Liettua  
16 Av. vapaapainin Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut   Kajaanin Juntta  
16 Kv. Lohi-painit   Popinniemen Isku  
16 Tampere Cup   Koovee, Tampereen Painiseura ja Tampereen Voimailijat  
9 Tapsan painit   Muhoksen Voitto  
9 VaSa:n ikäkausikilpailut   Vantaan Sampo  
9 Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit   Suolahden Urho  
5-10 KMM-kilpailut   Ateena, Kreikka  
         
Elokuu        
26 Kalle Mäkisen painit / Finlandia Freestyle Cup   Turun Voimamiehet  
21-26 MM-kilpailut   Pariisi, Ranska  
12 Rantapainin SM-kilpailut   Lappilan Nousu  
1-6 JMM-kilpailut   Tampere  
         
Heinäkuu        
24-30 KEM-kilpailut   Sarajevo, Bosnia ja Hertsegovina  
15-16 Gran Premio de Espana (UWW)   Madrid, Espanja  
15 Brandenburg Cup (UWW, jun, kr)   Frankfurt-Oder, Saksa  
         
Kesäkuu        
30 Yadegar Imam Cup (UWW, kad, kr)   Qom, Iran  
27.6.-2.7. JEM-kilpailut   Dortmund, Saksa  
17 Finlandia Freestyle Cup   Järvenpään Voimailijat  
10 PM-kilpailut, seniorit   Panevezys, Liettua  
10 Veikko Rantanen Cup - Suomi Cup   Heinolan Isku  
         
Toukokuu        
27-28 PM-kilpailut, kadetit ja juniorit   Kolding, Tanska  
13-14 KLL:n mestaruuskilpailut, kr   Lahden Ahkera  
6 Eero Tapio -turnaus   Haukiputaan Heitto  
6 UV-Putki painit   Kirkkonummen Urheilijat  
2-7 EM-kilpailut   Novi Sad, Serbia  
         
Huhtikuu        
29 Kajaanin Juntan kansalliset kisat   Kajaanin Juntta  
29 Kooveen ikäkausikilpailut / Uolevi Setälän muistopainit   Koovee  
22 Grand Prix Chomutov, jun kr   Chomutov, Tsekki  
22 Kadettien SM-kilpailut, kr   Lapin Lukko  
15 Av. kv. Pääsiäispainit   Turun Toverit  
9 Kälviän kansalliset junioripainit   Kälviän Tarmo  
8 SM-kilpailut, kr - Suomi Cup   Lapuan Virkiä  
8 XXV Ollin painit   Pilkanmaan Pilke  
1 Nepparin muistopainit   Seinäjoen Painimiehet  
         
Maaliskuu        
31-2.4. Tallinn Open 2017   Tallinna, Viro  
28-2.4. U23 EM-kilpailut   Szombathely, Unkari  
26 Vapaapainin SM-kilpailut   Järvenpään Voimailijat  
25-26 Hungarian Grand Prix "Imre Polyak Memorial" (UWW)   Szombathely, Unkari  
18 Keski-Suomen OP-painit / Suomi Cup   Vaajakosken Kuohu  
18 Ikäkausipainit   Hyvinkään Painiklubi  
11 JSM-kilpailut, kr   Helsingin Haka  
11 TaVo:n ikäkausikilpailut   Tampereen Voimailijat  
5 Vantaan Painicup junior   Ylä-Tikkurilan Kipinä  
4 Thor Masters (UWW)   Nykobing Falster, Tanska  
4 VVV Cup   Vaasan Voima-Veikot  
4 Ikäkausikilpailut, kr   Auranmaan Painiseura  
4 Aluejoukkuekisa / Pistelaskutaulukko   Tampere, Häme  
         
Helmikuu        
25-26 Mälarcupen fristil   Västerås, Ruotsi  
25-26 V. Freidenfeld's Cup, juniorit (UWW)   Riika, Latvia  
25 Myhi-turnaus   Ilmajoen Kisailijat  
25 Ikäkausikilpailut   Porvoon Weikot  
18 Taisto Kangasniemen XIX muistopainit / TUL:n av. tyttöjen ja poikien mestaruuskilpailut   Tampereen Painiseura  
17-19 Klippan Lady Open (UWW)   Klippan, Ruotsi  
11-12 Norrländska Elitbrottningarna   Uumaja, Ruotsi  
11 Aarhus Open (UWW)   Aarhus, Tanska  
11 Kauko Lehtosen muistopainit ja Finlandia Freestyle Cup   Janakkalan Paini-Ilves  
4 Kv. Rampan muistopainit ja Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Kemin Into  
4 OP-painit ja Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Popinniemen Isku  
4 Av. E-P:n piirinmestaruuskilpailut, kad, kr   Alavuden Urheilijat  
         
Tammikuu        
28-29 Paris Tournament (UWW)   Pariisi, Ranska
28 Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Peräseinäjoen Toive
28 Olavi Niemen muistopainit sekä Lounais-Suomen ja Hämeen aluemestaruuskilpailut, kr   Porin Painimiehet
28 Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, kr   Vantaan Sampo
21 Suomen ja Viron yhteiset junioreiden vapaapainin mestaruuskilpailut   Keila, Viro
21 Selekta Cup   Laihian Luja
21 Kv. ikäkausikilpailut   Oulun Pyrintö
14 Herman Kare (UWW)   Kouvolan Painijat
7 96. Valopainit - Roope Liinamaan muistopainit   Mäntän Valo
6 Loppiaispainit                               Järvenpään Voimailijat                   
6 XXIX Loppiaispainit   Vähänkyrön Viesti