otsikko-2.jpg
Päiväys
Kilpailu    
Järjestäjä  
  PAINIJAN KISAMENESTYS 2019
         
Syyskuu        
21 Av. Uudenmaan, Hämeen ja Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut   Järvenpään Voimailijat  
14 VaSa:n ikäkausikilpailut   Vantaan Sampo  
14-22 MM-kilpailut   Nur-Sultan, Kazakstan  
7 Lohi-painit - Suomi Cup   Popinniemen Isku  
7 Finlandia Freestyle Cup   Hyvinkään Painiklubi  
7 Tapsan painit   Muhoksen Voitto  
         
Elokuu        
24 XXXVI Kalle Mäkisen painit - Suomi Cup   Turun Voimamiehet  
18 Avoimet Rantapainin SM-kilpailut   Jyvässeudun Painiässät  
10   Lappilan Nousu  
3-4 Saksan Grand Prix (UWW, kr)   Dortmund, Saksa  
3-4 Ziolkowski-turnaus (UWW, vp)   Varsova, Puola  
3 1. Helsinki Beach Wrestling Open   Helsingin Paini-Miehet  
28.7.-4.8. KMM-kilpailut   Sofia, Bulgaria  
         
Heinäkuu        
28 XI Raimo "Sumo" Karlssonin muistopainit   Viipurin Voimailijat  
27 Itä-Suomen avoimet Rantapainit   Lappeenrannan TU ja Simpeleen Vesa  
21-23 European Youth Olympic Festival EYOF   Baku, Azerbaidzan  
20 Wasa Beach Wrestling Tournament   Vaasan Toverit ja Vaasan Voima-Veikot  
13 Päijänteen Palvipäivien rantapainit   Jyvässeudun Paini-Ässät  
         
Kesäkuu        
27-30 U15 EM-kilpailut   Krakova, Puola  
25-30 European Games   Minsk, Valko-Venäjä  
17-23 Kadettien EM-kilpailut   Faenza, Italia  
15 TUL:n 100v Juhlapainit   Haka, PoWe & YTK  
14 TUL-Kalev-Jôud liitto-ottelu   Haka, PoWe & YTK  
8 Veikko Rantanen -turnaus   Heinolan Isku  
8 Finlandia Freestyle Cup   Järvenpään Voimailijat  
3-9 JEM-kilpailut   Pontevedra, Espanja  
         
Toukokuu        
25 Veteraanien avoimet Ruotsin mestaruuskilpailut, kr   Norberg, Ruotsi  
18-19 KLL:n mestaruuskilpailut, kr   Vantaa  
11 PM-kilpailut (UWW, kr-np)   Kristiansund, Norja  
11 Brandenburg Cup (UWW, jun kr)   Frankfurt-Oder, Saksa  
11 Uolevi Setälän muistopainit ja Tampere Female Wrestling tournament   Koovee  
11 Kultavieska Cup   Vieskan Voima  
4 Kadettien (kr-vp-np) ja junioreiden (kr) PM-kilpailut   Daugavpils, Latvia  
4 XXVII Ollin painit   Pilkanmaan Pilke  
         
Huhtikuu        
27 Kajaanin Juntan junnupainit - kadetticupin tilanne / joukkuepistetilanne   Kajaanin Juntta  
27 SM-kilpailut, vp   Järvenpään Voimailijat  
20 VVV Cup   Vaasan Voima-Veikot  
14 Kokko-Kalle Games   Kälviän Tarmo  
13 KSM-kilpailut, kr   Kälviän Tarmo  
8-14 EM-kilpailut   Bukarest, Romania  
6 VaSa:n käkausikilpailut   Vantaan Sampo  
6 Kristjan Palusalu -turnaus, kr+vp (UWW)   Tallinna, Viro  
         
Maaliskuu        
30 Kv. Eero Tapio-turnaus - kadetticupin tilanne   Haukiputaan Heitto  
30-31 Tallinn Open   Tallinna, Viro  
23 Juniorien SM-kilpailut, kr   Seinäjoen Paini-Miehet  
23 Hyvinkää Open   Hyvinkään Painiklubi  
16-17 V. Freidenfelds Cup juniorit (UWW) / kadetit   Riika, Latvia  
16 Av. poikien E-P:n piirinmestaruuskilpailut   Alavuden Urheilijat  
15-16 Thor Masters, kr (UWW)   Nykobing Falster, Tanska  
15-16 Grand Prix Chomutov, suomalaissarjat kad-kr 60 / 65 / 71 / 80 kg   Chomutov, Tsekki  
9 TaVo:n ikäkausikilpailut   Tampereen Voimailijat  
4-10 U23 EM-kilpailut   Novi Sad, Serbia  
2 Keski-Suomen OP-painit - Suomi Cup   Vaajakosken Kuohu  
2 Ikäkausikilpailut   Auranmaan Painiseura  
         
Helmikuu        
23 Myhi-turnaus   Ilmajoen Kisailijat  
23 Kotka-painit   Popinniemen Isku  
22 Finlandia Freestyle Cup 1/4   Helsingin Paini-Miehet  
9 SM-kilpailut, kr   Helsingin Haka  
9 Kv. Raimo ja Esko Taskisen muistopainit sekä Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Kemin Into  
2 Kv. Taisto Kangasniemen XXI muistopainit & TUL:n alle 17v. mestaruuskilpailut   Tampereen Painiseura  
         
Tammikuu        
26 Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Peräseinäjoen Toive
26 Av. Uudenmaan, Lounais-Suomen ja Hämeen aluemestaruuskilpailut, kr   Hyvinkään Painiklubi
26 Av. Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Lahden Ahkera
19 Suomen ja Viron yhteiset junioreiden mestaruuskilpailut, vp-np   Keila, Viro
19 Selecta Cup   Laihian Luja
12 Herman Kare (UWW)   Kouvolan Painijat
12 98. Valopainit   Mäntän Valo
12 OP:n kv. painikilpailut - kadetticupin tilanne   Oulun Pyrintö
6 Loppiaispainit                               Järvenpään Voimailijat                   
6 XXXI Loppiaispainit   Vähänkyrön Viesti & Kyrön Voima