otsikko-2.jpg
Aluepäällikkö Minna Itkonen
itkonenminna@gmail.com
puh. 040 703 4282

Aluevalmentajat Marko Sillanpää (kr+kadetit)
sillanpaa.marko@gmail.com
puh. 050 390 0672

vp
Valmentajakouluttaja Mika Kivelä
mika.kivela@pkssk.fi
puh. 040 511 8192
Tuomarikouluttaja

Timo Utriainen
utriainen.timo@gmail.com
puh. 0400 520 460

Ottelujärjestäjäkouluttaja Esa Mäkinen
esa.makinen@kymp.net
puh. 040 514 2297
Alueen kk-painivastaava pohjoinen: Minna Itkonen
etelä: Tanja Hurskainen

Tapahtumat 2017

Vapaapainin alueleirit

La 25.2. Kouvola

La 25.3. Lahti

La 6.5. Kouvola

Seurat

Heinolan Isku Petter Vilenius
Mäntyrinne 10
18100 HEINOLA
Puh. 040 557 2819
petter.vilenius@gmail.com
HarjoittelupaiKka: Heinolan Jäähalli, Urheilukatu 2

Joensuun Voimailukerho Teijo Voutilainen
puh. 0500 957 468
teijo.voutilainen@evl.fi
Harjoittelupaikka: Pataluodon yläkoulun painisali, Pataluodonkatu 2

Kotkan Painimiehet Ari-Pekka Klami
Seponkatu 16
48600 KOTKA
Puh. 050 356 3075
ap.klami@kymp.net
Harjoittelupaikka: Kamppailukeskus, Ratakatu 14

Kotkan Voima-Veikot Helena Syrjänen
Talitiaisentie 4
48230 KOTKA
puh. 040 867 1203
helena.syrjanen@kymp.net
Harjoittelupaikka: Karhulan kamppailukeskus

Kouvolan Painijat Marko Sillanpää
Alankotie 22
45100 KOUVOLA
puh. 050 390 0672
sillanpaa.marko@gmail.com
Harjoittelupaikka: Kouvolan jäähallin voimailusali

Kuopion Kisa-Veikot Jüri Mering
Riimuraitti 13
70840 KUOPIO
puh. 040 588 9504
kuopion.kisaveikot@gmail.com tai jyrimering@gmail.com
Harjoittelupaikka: Kuopion Sammakkolammentien väestösuoja

Lahden Ahkera Janne Harjula
Urheilukeskus
15110 LAHTI
puh. 0440 360 300
janne.harjula@lahdenahkera.fi
Harjoittelupaikka: Suurmäen kentän liikuntahalli, Suurmäenkatu 4

Lappeenrannan Työväen
Urheilijat
Jari Pulkkinen
Hakamäenkatu 5
53850 LAPPEENRANTA
puh. 0400 153 626
posti@japurakenne.fi
Harjoittelupaikka: Lappeenrannan urheilutalo, Pohjolankatu 29

Lappilan Nousu Jari Rantala
Linjantaantie 3
16600 JÄRVELÄ
puh. 040 511 2353
jari.rj.rantala@live.com
Harjoittelupaikka: Painisali Väre-Vintti, Kauppatie 7-9, 16600 Järvelä

Liperin Taimi Pekka Laakkonen
Vaiviontie 96
83450 VAIVIO
puh. 040 847 9028
liperintaimipaini@gmail.com / pekka.laakkonen84@gmail.com
Harjoittelupaikat: Liperin painisali ja Paloaukean päiväkodin sali, Ylämylly

Myllykosken Kilpa-Veikot Jari Tapola
Suolasenkoskentie 5 a 16
46800 MYLLYKOSKI
puh. 044 523 3084
jarvaltap@gmail.com
Harjoittelupaikka: Kirstinkallion-Viialan kylätalo, Kirstinkalliontie 60, Myllykoski

Pilkanmaan Pilke Mika Peltola
Rannikkotie 5 K
45700 KUUSANKOSKI
040 556 2456
mika.peltola@pp4.inet.fi
Harjoittelupaikka: Kuntotöyry

Popinniemen Isku Kirsi Lohva
Karhunkatu 14 B 7
48600 KOTKA
puh. 040 684 1616
kirsi.lohva@lantmannen.com
Harjoituspaikka: Kamppailukeskus, Ratakatu 14, 48600 Kotka

Simpeleen Vesa Heikki Kärhä
Latvajärventie 314
56730 LAIKKO
040 510 0478
heikki.karha@elisanet.fi
Harjoittelupaikka: Painisali, Simpeleentie 6

Spartacus Siilinjärvi Arto Haukijärvi
Marjomäentie 25
71840 KUUSLAHTI
puh. 040 544 1935
arto.haukijarvi@luukku.com
Harjoittelupaikka:

Sysmän Sisu
Visa Uutela
Uotintie 7
19700 SYSMÄ
puh. 040 828 9182
visa.uutela@sysma.fi
Harjoittelupaikka: Olavin toimintakeskus/Päijänne Areena, Yhteiskoulun sali

Varkauden Tarmo Minna Itkonen
Paavalintie 6 B
78880 KUVANSI
puh. 040 703 4282
itkonenminna@gmail.com
Harjoittelupaikka: Varkauden liikuntatalo, Järvelänkatu 12

Voikkaan Urheilu-Veikot Pirkko Kohtala
Hoimelantie 6
45700 KUUSANKOSKI
puh. 040 526 3067
pirkko.kohtala@pp.inet.fi
Harjoittelupaikka: Kuusankosken urheilutalo

Voikkaan Viesti Veijo Vesterinen
Vellamontie 5
45740 KUUSANKOSKI
Puh. 0400 665 194
painijaosto@voikkaanviesti.fi / veijo.vesterinen@pp.inet.fi
Harjoittelupaikka: Voikkaan seuratalo

Vuoksenniskan Vesa Mika Hartikainen
Linnalankatu 3 as 81
55120 IMATRA
Puh. 040 738 9734
mika.hartikainen@pp4.inet.fi
Harjoittelupaikka: Imatran urheilutalo