otsikko.jpg
Aluepäällikkö Jan Tarkkio
jan.tarkkio@gmail.com
puh. 040 514 8834

Aluevalmentajat Teppo Haukilahti
teppo.haukilahti@gmail.com
puh. 040 571 7230

Tuomarikouluttaja Antti Väntsi
antti.vantsi@turuneines.fi
044 363 4100

Tapahtumat 2019

Lounais-Suomi ja Häme painii FB-sivut

Aluekokous 3.8.2019.

Hämeen avoimet vapaapainin alueleirit syksyllä 2019:
Paikka: Ratina klo 10-12 ja 14-15.30
Valmentajina: Amir, Teppo ja Jan
Leirin hinta 5 €, omakustanteinen ruokailu

- 25.08.
- 22.09. -> PERUTTU -> aluemestaruuskilpailut / leiri Järvenpäässä samaan ajankohtaan!
- 20.10.
- 27.10.
- 01.12.

* * *

TaVo järjestää Tampereen Ratinassa 6.10.2019, klo 10-12 ja 14-15.30 avoimen vapaapainileirin, jossa valmentajana toimii Ville Heino sekä apuvalmentajat Amir, Teppo ja Jan.
Leirin hinta on 15 €, omakustanteinen ruokailu.

 

Seurat

Hämeenkyrön Voimamiehet Tomi Heino
  0400 731 877
tomiheino@kolumbus.fi
  Harjoittelupaikka: Kyrönsarvantie 6, Hämeenkyrö
- nassikat ti klo 17-18
- painikoulu ti klo 18-19.30 ja to klo 17.30-19
   
Koovee Mika Honkaniemi
  040 757 8531
mika.honkaniemi@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Ratinan painisali
   
Kurun Ryhti Petri Alanen
  040 742 4176
pkalanen@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Kurun Urheilutalo
   
Mäntän Valo Kalle Nieminen
  050 517 5610
nieminen_kalle@phpoint.fi
  Harjoittelupaikka: Savosenmäen koulun painisali
ke 17-19 ja to 17.00-18.30
   
Nokian Pyry Marko Lohi
  040 704 9765
paini@nokianpyry.fi
  Harjoittelupaikka: Nokian uimahallin painisali
 
Tampereen Painiseura Kauko Järvinen
 

040 828 3579
tampereenpainiseura@gmail.com

  Harjoittelupaikka: Ratinan painisali ja kuntosali
   
Tampereen Voimailijat Teijo Salminen
  040 503 6095
teijo.salminen@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Ratinan stadion ma 17-19, ke ja pe 18.30-20
   
Valkeakosken Koskenpojat Pekka Laine
  045 639 225
pekka.laine62@luukku.com
  Harjoittelupaikka: Valkeakosken Liikuntahalli, juniorit ma ja pe 16.30-18, ke 17-18.30, painikoulu to 17-18
   
Viialan Pyry Matti Humaloja
  040 595 9244
vipypaini@gmail.com
  Harjoittelupaikka: