otsikko.jpg
Aluepäällikkö Vesa Lampinen
vesa.lampinen@tekmur.fi 
puh. 040 547 7370

Aluevalmentajat Teppo Haukilahti
teppo.haukilahti@gmail.com
puh. 040 571 7230

Tuomarikouluttaja Antti Väntsi
antti.vantsi@turuneines.fi
044 363 4100

Tapahtumat 2018

Lounais-Suomi ja Häme painii FB-sivut

Alueleirit

7.1.2018 Tampere - kutsu
14.1.2018 Tampere - kutsu
21.1.2018 Tampere - kutsu

Vapaapaini
14.10.2018 Pori - kutsu
17.11.2018 Tampere - kutsu
1.12.2018 Tampere - kutsu
2.12.2018 Pori - kutsu - LEIRI ON PERUTTU!

Tapahtumat 2017

Painileiri 28. - 30.7.2017 Ylöjärvi - kutsu
Alueleiri 15.10.2017 Tampere - kutsu
Alueleiri 3.12.2017 Pori - kutsu
Alueleiri 16.4.2017 Turku - kutsu


Seurat

Hämeenkyrön Voimamiehet Tomi Heino
  0400 731 877
tomiheino@kolumbus.fi
  Harjoittelupaikka: Kyrönsarvantie 6, Hämeenkyrö
- nassikat ti klo 17-18
- painikoulu ti klo 18-19.30 ja to klo 17.30-19
   
Koovee Mika Honkaniemi
  040 757 8531
mika.honkaniemi@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Ratinan painisali
   
Kurun Ryhti Petri Alanen
  040 742 4176
pkalanen@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Kurun Urheilutalo
   
Mäntän Valo Kalle Nieminen
  050 517 5610
nieminen_kalle@phpoint.fi
  Harjoittelupaikka: Savosenmäen koulun painisali
ke 17-19 ja to 17.00-18.30
   
Nokian Pyry Marko Lohi
  040 704 9765
paini@nokianpyry.fi
  Harjoittelupaikka: Nokian uimahallin painisali
 
Tampereen Painiseura Kauko Järvinen
  040 828 3579
kauko.jarvinen@kotiportti.fi
  Harjoittelupaikka: Ratinan painisali ja kuntosali
   
Tampereen Voimailijat Teijo Salminen
  040 503 6095
teijo.salminen@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Ratinan stadion ma 17-19, ke ja pe 18.30-20
   
Valkeakosken Koskenpojat Pekka Laine
  045 639 225
pekka.laine62@luukku.com
  Harjoittelupaikka: Valkeakosken Liikuntahalli, juniorit ma ja pe 16.30-18, ke 17-18.30, painikoulu to 17-18
   
Viialan Pyry Matti Humaloja
  040 595 9244
vipypaini@gmail.com
  Harjoittelupaikka: