otsikko-1.jpg
Aluepäällikkö Marko Rusi
marko.rusi@rakennusvalvontaa.fi
040 717 0177
Aluevalmentaja

Jan Tarkkio
jan.tarkkio@gmail.com
040 514 8834

Tuomarikouluttaja Antti Väntsi
antti.vantsi@turuneines.fi
044 363 4100
Lohkovalmentaja Rauli Virtanen
rauli.virtanen@kvi.fi / info@porinpainimiehet.fi
0500 222 332

Tapahtumat 2018

Lounais-Suomi ja Häme painii FB-sivut


Alueleirit

7.1.2018 Tampere - kutsu
14.1.2018 Tampere - kutsu
21.1.2018 Tampere - kutsu

Vapaapaini
14.10.2018 Pori - kutsu
17.11.2018 Tampere - kutsu
1.12.2018 Tampere - kutsu
2.12.2018 Pori - kutsu - LEIRI ON PERUTTU!

Tapahtumat 2017

Lounais-Suomen toiminta-alueen ylimääräinen kokous 26.8.2017 klo 9.30 Kalle Mäkisen painien punnituksen jälkeen - kutsu

Leiri 18. - 20.8. Liikuntakeskus Alfa - kutsu

Alueleiri 15.10.2017 Tampere - kutsu

Alueleiri 3.12.2017 Pori - kutsu

Alueleiri 16.4.2017 - kutsu



Seurat

Auranmaan Painiseura Minna Suvivuo
  050 591 4511
  minnasuvivuo@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Aurantalo, Oikokuja 6, Aura
   
Eteläsatakunnan Painimiehet Ari Vatja
  044 738 6288
  ari.vatja@kssoy.fi
  Harjoittelupaikka: Euran urheilutalon painisali
   
Kankaanpään Urheilijat Jukka Lehtinen
  040 773 4775
  j.lehtinen@pp.nic.fi
  Harjoittelupaikka: Palloiluhallin voimailusali, Jämintie 9
   
Porin Paini-Miehet Hanna Joutsenlahti
  040 557 2706
  hannam.joutsenlahti@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Porin urheilutalo
   
Raision Voimamiehet Timo Kuorilehto
  0400 673 387
  timo.kuorilehto@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Tornikatu 7, Raisio
   
Rauman Voimailijat Johanna Hietanen
  0400 667 145
  raumanvoimailijat@raumanvoimailijat.com
  Harjoituspaikka: Kourujärven väestösuoja
   
Salon Painiseura Pauli Koivisto
  0400 745 197
  pauli.koivisto@pp2.inet.fi
  Harjoituspaikka:
   
Turun Toverit Marja-Liisa Kuronen
  040 518 7403
  manski.o@luukku.com
  Harjoittelupaikka: Liikuntakeskus Alfa, Virusmäentie 65 (kulku Raunistulantien kautta)
   
Turun Painijat Jere Vesasto
  040 726 1319
  jere.vesasto@turkufight.com
  Harjoittelupaikka: Liikuntakeskus Alfa, painisali
   
Turun Voimamiehet Juha Kangasalusta
  050 594 1489
  juha.kangasalusta@christeyns.com
  Harjoittelupaikka: Liikuntakeskus Alfa, Virusmäentie 65, Turku
   
UU ry Martti Mäki-Hakola
  0400 988 443
  Harjoittelupaikka: Saarniston koulu, Santtiontie