otsikko-2.jpg
   
Aluepäällikkö Olli Hyvönen
+358 44 502 5558
olli.hyvonen@helsinki.fi
Aluevalmentajat ja valmentajakouluttajat Kr.room. paini: 
Veli-Karri Suominen

Vapaapaini:
Niko Kettunen
Tuomarikouluttaja  
Ottelujärjestäjäkouluttaja  

Tapahtumat 2019

Aluemestaruuskilpailut

- 26.1.2019 kr HyPk
- 21.9.2019 vp JäVo

Aluekalenteri

* * *


Seurat

   
Espoon Urheilijat Jarno Varteva

espoonurheilijat(at)gmail.com / jarno.varteva@metropolia.fi
Puh. 040 334 1591

Harjoittelupaikka: Tuulimäen väestösuoja, (Tapiola)

Helsingin Haka Sauli Heinonen

info@helsinginhaka.fi
Puh. 044 200 0947

Harjoittelupaikka: Maunulan liikuntahalli

Helsingin Paini-Miehet Juha Westerlund

juha.westerlund79@gmail.com


Harjoittelupaikat:
Maunula: Maunulanmäki 5
Jakomäki: Somerikkokuja 1
Liikuntamylly: Myllymestarintie 1

Helsingin Tarmo Eveliina Landin

evelandin@hotmail.com
Puh. 050 540 2314

Harjoittelupaikat: Liikuntamylly, Myllypuro ja Vuosaaren Urheilutalo

Hyvinkään Painiklubi Tero Jyrkkänen

puh. 045 632 4082
tero.jyrkkanen@gmail.com

Harjoittelupaikka: Liikuntatila Takomo

Janakkalan Paini-Ilves Petteri Syväterä

petteri.syvatera@gmail.com
puh. 0400 441 629

Harjoittelupaikat: Turengin koulu ja Tervakosken koulu

Järvenpään Voimailijat Jarkko Kangasniemi

jarkko.kangasniemi@javo.fi / info@javo.fi
Puh. 044 722 3968

Harjoittelupaikat: Liikuntakeskus Piironen, Lukiokatu 3, Järvenpää

Karkkilan Urheilijat Jyri Laakso

jyrilaakso82@gmail.com
Puh.

Harjoittelupaikka: Yläasteen alakerta

Keravan Urheilijat Kari Petrow

paini@keravanurheilijat.fi
Puh. 040 823 2887

Harjoittelupaikka: Ahjon koulu

Kirkkonummen Urheilijat Kalle Uotinen

paini@kirkkonummenurheilijat.fi
Puh. 0400 688 593

Harjoittelupaikka: Gesterbyn koulu ja uimahalli

Korson Veto Tuomas Kilpiniemi

tuomas.kilpiniemi@pp.inet.fi

Puh. 040 738 8369

Harjoittelupaikka: Monitoimikeskus Lumo

Lappilan Nousu Jari Rantala

puh. 040 511 2353
jari.rj.rantala@live.com

Harjoittelupaikka: Painisali Väre-Vintti, Kauppatie 7-9, 16600 Järvelä

Lohjan Voimailijat

Jari Malkamäki

puh. 040 179 6327
lohjanvoimailijat@gmail.com
 
Harjoittelupaikka: Liikuntakeskus Tennarin painisali, Karstuntie 27, 08100 Lohja

Lopen Urheilijat Timo Oksanen

timooksanen71@gmail.com
Puh. 0400 947 366
Harjoittelupaikka: Launonen, ti ja to alkaen 9.2.2016

Loviisan Riento Veli-Matti Vehmas

mattivehmas@gmail.com

Harjoittelupaikka: Fageråsinsali, Patukiventie 1, Loviisa

Nummelan Voimailijat Klas Molander

Puh. 0400 649 912

Harjoittelupaikka: Kuoppanummen painisali

Porvoon Weikot Harri Uusimäki

harri.uusimaki@hel.fi
Puh. 0500 502 754

Harjoittelupaikka: Porvoon suistohalli

Riihimäen Voima-Veljet Jukka Levänen

0500 794 731
jukka.levanen@elisanet.fi

Harjoittelupaikka: ei painitoimintaa tällä hetkellä

Vantaan Sampo

Jussi Mustonen

vantaan.sampo@gmail.com / exergamingjussi@gmail.com
Puh. 050 568 2251

Harjoittelupaikka: Myyrmäen urheilutalo

Viipurin Voimailijat Petri Toivola

petri.toivola@pp.inet.fi
Puh. 040 536 2926

Harjoittelupaikka: Maunulan liikuntahallin painisali

Ylä-Tikkurilan Kipinä Harjoittelupaikka: Trio Sport Center, Tikkurila Monitoimikeskus Lumo, Korso