otsikko-1.jpg
Aluepäällikkö Kosti Kerve
040 756 6835
kosti.kerve@gmail.com
Aluevalmentaja Veli-Karri Suominen
Valmentajakouluttaja Ei nimetä erikseen
Ottelujärjestäjä/kouluttaja Jarkko Myllylä
Tuomarikouluttaja Juha Kunttu
puh. 0400 622 261
juha.kunttu@majakoti.fi

 

Tapahtumat 2017

Uudenmaan alueen painiseurojen kehittämistilaisuus 1.11.2017 klo 18:00, Olympiakomitean toimitalo, Radiokatu 20, Helsinki - kutsu

Ensimmäinen alueleiri pidetään sunnuntaina 12.2.2017 Rajatorpan kalliosuojan painisalissa.

Harjoitukset klo 10-12 ja 14-16, välissä omatoiminen ruokatauko.
Valmentajina Tapio Helminen ja Kosti Kerve

Aluekalenteri 2017

Toimintasuunnitelma 2017

* * *


Seurat

   
Espoon Urheilijat Jarno Varteva
Hannuntie 30 B 4
02360 Espoo
espoonurheilijat(at)gmail.com / jarno.varteva@metropolia.fi
Puh. 040 334 1591
Harjoittelupaikka: Tuulimäen väestösuoja, (Tapiola)

Helsingin Haka Sauli Heinonen
Pälvitie 16
01390 Vantaa
info@helsinginhaka.fi
Puh. 044 200 0947
Harjoittelupaikka: Maunulan liikuntahalli

Helsingin Paini-Miehet Juha Westerlund
juha.westerlund79@gmail.com
Harjoittelupaikat:
Maunula: Maunulanmäki 5
Jakomäki: Somerikkokuja 1
Liikuntamylly: Myllymestarintie 1

Helsingin Tarmo Eveliina Landin
Neitsytsaarentie 3 b 171
00960 Helsinki
evelandin@hotmail.com
Puh. 050 540 2314
Harjoittelupaikat: Liikuntamylly, Myllypuro ja Vuosaaren Urheilutalo

Hyvinkään Painiklubi Tero Jyrkkänen
Keskitalontie 5a
05810 Hyvinkää
puh. 045 632 4082
tero.jyrkkanen@gmail.com
Harjoittelupaikka: Kivikonkierto 13, Hyvinkää
1.3.2015 jälkeen muutto Hyvinkään kaupungin liikuntatila Takomoon

Janakkalan Paini-Ilves Petteri Syväterä
Varismäenkuja 10 as 3
12400 Tervakoski
petteri.syvatera@gmail.com
puh. 0400 441 629
Harjoittelupaikat: Turengin koulu ja Tervakosken koulu

Järvenpään Voimailijat Jarkko Kangasniemi
Huhtaportinkatu 11
04400 Järvenpää
jarkko.kangasniemi@javo.fi / info@javo.fi
Puh. 044 722 3968
Harjoittelupaikat: Liikuntakeskus Piironen, Lukiokatu 3, Järvenpää

Karkkilan Urheilijat Jyri Laakso
jyrilaakso82@gmail.com
Puh.
Harjoittelupaikka: Yläasteen alakerta

Keravan Urheilijat Kari Petrow
Kalevankatu 37 B
04200 Kerava
paini@keravanurheilijat.fi
Puh. 040 823 2887
Harjoittelupaikka: Ahjon koulu

Kirkkonummen Urheilijat Pertti Karppinen
Pappilantie 11 A 5
02400 Kirkkonummi
paini@kirkkonummenurheilijat.fi
Puh. 041 467 7453
Harjoittelupaikka: Gesterbyn koulu ja uimahalli

Korson Veto Tuomas Kilpiniemi
tuomas.kilpiniemi@pp.inet.fi
Puh. 040 738 8369
Harjoittelupaikka: Monitoimikeskus Lumo

Lappilan Nousu Jari Rantala
Linjantaantie 3
16600 JÄRVELÄ
puh. 040 511 2353
jari.rj.rantala@live.com
Harjoittelupaikka: Painisali Väre-Vintti, Kauppatie 7-9, 16600 Järvelä

Lohjan Voimailijat

Mikko Suominen
Strömbergintie 8 E 136
00380 Helsinki
mikko.suominen@aalto.fi

Puh. 041 441 6435
Harjoittelupaikka: Liikuntakeskus Tennarin painisali, Karstuntie 27, 08100 Lohja

Lopen Urheilijat Timo Oksanen
Saarimäentie 136
12920 Topeno
timooksanen71@gmail.com
Puh. 0400 947 366
Harjoittelupaikka: Launonen, ti ja to alkaen 9.2.2016

Loviisan Riento Veli-Matti Vehmas
mattivehmas@gmail.com
Harjoittelupaikka: Fageråsinsali, Patukiventie 1, Loviisa

Nummelan Voimailijat Klas Molander
Lohjantie 13 A 2
03100 Nummela
Puh. 0400 649 912
Harjoittelupaikka: Kuoppanummen painisali

Porvoon Weikot Harri Uusimäki
Linnanmäentie 5
06100 Porvoo
harri.uusimaki@hel.fi
Puh. 0500 502 754
Harjoittelupaikka: Porvoon suistohalli

Riihimäen Voima-Veljet Jukka Levänen
Sienestäjänkatu 4 b 4
11130 Riihimäki
0500 794 731
jukka.levanen@elisanet.fi
Harjoittelupaikka: ei painitoimintaa tällä hetkellä

Vantaan Sampo

Jussi Mustonen
Kuonomäentie 490 B
01830 Lepsämä
vantaan.sampo@gmail.com / exergamingjussi@gmail.com
Puh. 050 568 2251
Harjoittelupaikka: Myyrmäen urheilutalo

Viipurin Voimailijat Petri Toivola
Karakalliontie 3 F 60
02620 Espoo
petri.toivola@pp.inet.fi
Puh. 040 536 2926
Harjoittelupaikka: Maunulan liikuntahallin painisali

Ylä-Tikkurilan Kipinä Harjoittelupaikka: Trio Sport Center, Tikkurila Monitoimikeskus Lumo, Korso