otsikko-1.jpg
syyskuu 2019
M T K T P L S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Suomen Painiliitto ry
Valimotie 10
00380 Helsinki
info@painiliitto.net

feed icon 14x14 RSS syöte

toteutus Isoweli
Päivämäärä
Tapahtuma Järjestäjä
PAINIJAN KISAMENESTYS 2012
Joulukuu
8-9
Kadettien SM-kilpailut, vp
Pajulahti
1
Joulumaapainit
Rovaniemi (LaLu)
1
Janakkala OPen Janakkala (JPI)

Marraskuu
25
Helsinki Youth Open
Helsinki (HPM)
24
Helsinki Open
Helsinki (HPM)
24
Arvo Haavisto-turnaus
Ilmajoki (IK)
23
FIN-SWE maaottelu, kr
Ilmajoki (IK)
17-18
Cup Haparanda / Ruotsin Painiliitto
Haaparanta (SWE)
17
V Luoman Oy Cup
Ylistaro (YKV)
10
IV Kankuri Cup
Lapua (Virkiä)
10
Junior Kare
Kouvola (KoPa)
10
A. Abergin muistokilpailut
Maardu (EST)
10
Vapaapainiturnaus
Viljandi (EST)
9
Eesti-Suomi maaottelu, vapaapaini Viljandi (EST)
3 Kv. Pertsan kultapainit Sodankylä (LapinV)
3-4 Lilla Mälarcupen Västerås (SWE)
2-3 Junioreiden vapaapainin SM-kilpailut Varkaus (VarTa)
Lokakuu
28
Avoimet TUL:n alle 13 v. ja 17 v. poikien sekä alle 17 v. tyttöjen vapaapainin mestaruuskilpailut sekä alle 10 v. poikien kansalliset vapaapainikilpailut Kuusankoski (VoVi)
27

Av. TUL:n vapaapainin mestaruuskilpailut, miehet, juniorit ja naiset

Kuusankoski (VoVi)
27
Kristjan Palusalu-turnaus
Tallinna (EST)
19-21
Koululiikuntaliiton vapaapainin mestaruuskilpailut
Vaajakoski (VaaKu & JyPÄ & HWJ)
13 Hämeen ja Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut, vp sekä ikäkausikilpailut Kankaanpää (KankU)
13
Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut, vp
Vaasa (VVV & VaaTo)
13
Pohjois-Pohjanmaan aluemestaruuskilpailut, vp
Liminka (LNM)
13
Loviisan Riennon ikäkausipainit
Loviisa (LoRi)
6
Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, vp Nurmijärvi (VaSa)
6
Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, vp Simpele (SimVe)
5-7
Pohjoismainen nuorisoturnaus
Tumba (SWE)
2-6 Opiskelijoiden MM-kilpailut Kuortane

Syyskuu
29
Hammarslaget -turnaus, vp Hallstahammar (SWE)
29
OP-turnaus Ilmajoki (IK)
28 Ruotsi-Suomi maaottelu, vp (kad+jun)
Hallstahammar (SWE)
22
Av. kr.room. ikäkausipainit
Tampere (TaPs)
22
AU:n 80-vuotisjuhlastipendipainit ja Suomi Cupin osakilpailu Alavus (AU)
22
VUV:n ikäkausikilpailut
Kuusankoski (VUV)
18-21
Sotilasurheiluliiton kamppailupäivät Lappeenrannan VU
15
Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit
Suolahti (SuolU)
15
Finlandia Freestyle Cup 4/4
Hyvinkää (HyPk)
8
TaVo:n ikäkausikilpailut Tampere (TaVo)
4-9
Junioreiden MM-kilpailut
Pattaya (THA)
1 Kv. Lohi-painit Kotka (Popi)
1
Spårvägsspelen
Tukholma (SWE)

Elokuu
21-26
Kadettien MM-kilpailut
Baku (AZE)
18 XXIX Kalle Mäkisen painit Turku (TWM)
5-12
Olympialaiset Lontoo (GBR)
Heinäkuu
29
Raimo "Sumo" Karlssonin muistopainit
Helsinki (VV)
17-22
Kadettien EM-kilpailut
Katowice (POL)
13-15
CSIT Wrestling Championship
Raasepori, Kisakeskus
6-7 RH Cup, veteraanien ja sprinttipainin SM-kilpailut Kauhajoki (KaKa)

Kesäkuu
30-1.7.
Ruissalo-painit
Turku (TuTo)
29-1.7.
Saksan Grand Prix
Dortmund (GER)
22-23
Refik Memisevic-Brale
Subotica (SRB)
19-24
Junioreiden EM-kilpailut
Zagreb (CRO)
16
Finlandia Freestyle Cup 3/4
Järvenpään Voimailijat
8-10 Veikko Rantanen - Vierumäki Cup Heinolan Isku
Toukokuu
26-27 Champions -turnaus, vp Ankara (TUR)
26-27 Hans-von-Zons -turnaus, tytöt, juniorit+naiset Dormagen (GER)
26
Brandenburg Cup, kr Frankfurt/Oder (GER)
26 XX Ollin painit Pilkanmaan Pilke
18-20
Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut, kr Pajulahti
12 UV-Putki painit Kirkkonummi (KirkU)
12 Kultavieska Cup Ylivieska (ViVo)
11-13 PM-kilpailut Århus (DEN)
4-6 Maailman 2. olympiakarsintaturnaus, Vantaa Painicup Vantaa (YTK)

Huhtikuu
28
KaJu:n ikäkausikilpailut
Kajaanin Juntta
27-29
1. maailman olympiakarsintaturnaus Taiyuan (CHN)
21
Küllo Koiv, vapaapainiturnaus Viljandi (EST)
21
VaSa:n ikäkauskilpailut
Klaukkala (VaSa)
20-22
Euroopan olympiakarsintaturnaus
Sofia (BUL)
13-14
Memorial Mihaly Matura
Budapest (HUN)
13-15
Kadettien SM-kilpailut
Järvenpään Voimailijat
7 Avoimet kv. Pääsiäispainit Turun Toverit
Maaliskuu
23-24
Junioreiden SM-kilpailut
Ilmajoen Kisailijat
18
Finlandia Freestyle Cup 2/4
Vaasan Voima-Veikot
17
OP-turnaus, Suomi Cup Jyvässeudun Paini-Ässät ja Vaajakosken Kuohu
17
Nanski-turnaus Vaasan Voima-Veikot
10 Rampan muistopainit Kemin Into
10 Ikäkausikilpailut Tampereen Voimailijat
10 Nepparin muistopainit Seinäjoen Painimiehet
3 Ikäkausikilpailut Auranmaan Painiseura
3 Kultahelmi-painit Ylä-Tikkurilan Kipinä
3 Eero Tapio -turnaus Haukiputaan Heitto
Helmikuu
25
Myhi-painit Ilmajoen Kisailijat
25
Lilla Mälarcupen Fristil -vapaapainiturnaus
Västerås (SWE)
18
Taisto Kangasniemen muistokilpailut
Tampereen Painiseura
18 OP-painit Popinniemen Isku
17-19
Klippan Lady Open
Klippan, Ruotsi
11 Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr Limingan Niittomiehet ja Koskelankylän Riento
11
Lounais-Suomen ja Hämeen aluemestaruuskilpailut, kr Turun Toverit
11
Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr
Peräseinäjoen Toive
11
Uudenmaan aluemestaruuskilpailut, kr
Viipurin Voimailijat ja Helsingin Haka
11
Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr
Lahden Ahkera
3-5 SM-kilpailut, kr Turun Voimamiehet
3-5 Dan Kolov - Nikola Petrov (FILA) Sofia (BUL)
Tammikuu
29 Av. alle 13v ja 17v poikien ja alle 17v tyttöjen TUL:n mestaruuskilpailut sekä alle 10v av kv. kilpailut Porvoon Weikot
28 TUL:n miesten (SUOMI CUP) ja junioreiden mestaruuskilpailut, kr Porvoon Weikot
28 Kv. kilpailut Oulun Pyrintö
28 Olavi Niemen muistopainit Porin Paini-Miehet
28 Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut, kr Ylistaron Kilpa-Veljet
27 Junioreiden liitto-ottelu TUL-Jöud-Kalev Porvoon Weikot
21 Lemminkäinen Cup Laihian Luja
20-21 Vapaapainin SM-kilpailut Kouvola
14 91. Valopainit, Roope Liinamaan muistopainit
Mäntän Valo
13-14 Herman Kare -turnaus (FILA)
Kouvolan Painijat
7 Finlandia Freestyle 1/4 Helsingin Paini-Miehet
6 Loppiaispainit
Järvenpään Voimailijat
6 Loppiaispainit
Vähänkyrön Viesti